Föremål som liknar bildrulle Kina
4133 Bildrulle
Akvarell/Tusch, Kina. Bredd: 41 cm. Längd: 190 cm
Såld: 1.000 kr
Såldes den 22 april 2024
3229 Bildrulle
Kina, 30x310 cm, Wang Xi tillskriven
Såld: 300 kr
Såldes den 15 januari 2024
3144 Bildrulle
Kina, Blommor, 80x175 cm
Såld: 100 kr
Såldes den 8 januari 2024
3125 Bildrulle
Bambu, Kina, 90x25 cm. Signerad, oramad
Såld: 300 kr
Såldes den 6 november 2023
7328 Bildrulle
gouache, Kina, 18-1900-tal. Längd: 170 cm
Såld: 400 kr
Såldes den 23 oktober 2023
5089 Bildrulle
Kina, sent 1900-tal, i låda, 150x44 cm, oramad
Såld: 150 kr
Såldes den 12 juni 2023
7555 Bildrulle
Kina, 1980-tal, 54x143 cm, oramad
Såld: 500 kr
Såldes den 27 mars 2023
8119 Bildrulle
Kina, 143x60 cm, oramad
Såld: 150 kr
Såldes den 1 augusti 2022
8537 Bildrulle
Kina. Bildmått: 105x53. Signerad, oramad
Såld: 300 kr
Såldes den 13 december 2021